Otevírací hodiny: Dne 17. 11. jsou naše prodejny otevřené :)

Víte, že si můžete zobrazit nabídku zboží ve vaší oblíbené prodejně?  │  Nastavím si později
1. Pohlaví

zkuste to ještě jednou

Vašemu zadání momentálně neodpovídá žádné zboží.


TIP: upravte parametry výběru a zachraňte svůj nákup.

2. Typ brusle

zkuste to ještě jednou

Vašemu zadání momentálně neodpovídá žádné zboží.


TIP: upravte parametry výběru a zachraňte svůj nákup.

3. Pokročilost

zkuste to ještě jednou

Vašemu zadání momentálně neodpovídá žádné zboží.


TIP: upravte parametry výběru a zachraňte svůj nákup.

4. Velikost obuvi - EU

zkuste to ještě jednou

Můžete vybrat i více možností

Velikost obuvi - EU
Filtrovat
Filtrovat
Dostupnost
Štítky
Pohlaví
Velikost obuvi - EU
+ Více
Velikost vnitřní boty - CM
+ Více
Značky
Cena
 Kč
 Kč
Barva
Pro vybrané filtry nejsou k dispozici žádné možnosti.
Pokročilost Pokročilost
Průměr koleček Průměr koleček
Tvrdost koleček Tvrdost koleček
Typ ložisek Typ ložisek
Typ brusle Typ brusle
Technologie Technologie

Kolečkové brusle

Litujeme, ale Vašemu výběru neodpovídají žádné produkty.

Kolečkové brusle

Kolečkové brusle by neměly chybět ve Vaší sportovní výbavě. Nejoblíbenější jsou fitness kolečkové brusle pro kondiční bruslení. Pokud chcete na bruslích skákat přes překážky a bruslit ve skate parku na u-rampě, budou Vaší volbou in-line brusle aggressive s malými tvrdými kolečky. Pro nejmenší jsou v nabídce nastavitelné brusle s roztahovatelným skeletem.

 

Jak vybrat kolečkové brusle?

Než se vydáte pro své nové kolečkové brusle do prodejny, nebo prozkoumat eshop, poradíme vám, na co se při jejich výběru zaměřit.

 

  • Typ brusle – ať už hledáte inline brusle na dlouhé projížďky, rekreační bruslení pro radost, nebo pro podávání sportovních výkonů, vyberete si mezi fitness inline bruslemi. Oblíbili jste si inline hokej? Pak sáhněte po bruslích vytvořených přímo pro tento sport.

 

  • Velikost koleček – menší kolečka s průměrem do 80 mm jsou pomalá a vhodná pro začátečníky. Středně velká s průměrem mezi 80 až 90 mm jsou už rychlejší, jízdu na nich tedy zvládnou spíše pokročilí bruslaři. Kolečka od 90 mm výše jsou rychlá a je třeba si být na bruslích už pořádně jistý.

 

  • Tvrdost koleček – značí se na stupnici 75A až 90A. Měkká kolečka do 80A jsou pomalejší, ale lépe tlumí otřesy a pevněji přilnou k povrchu. Tvrdší kolečka vás svezou rychleji, avšak za cenu pohodlí.

 

  • Ložiska – zajišťují plynulé otáčení koleček a vám tak snadnější a rychlejší jízdu. Dělí se do tříd dle různých norem. Nejčastěji se setkáte s označením ABEC1 až ABEC9. Třídy 1 až 3 se používají do levných bruslí, nejčastěji se setkáte s ABEC7, což jsou ložiska s dostatečnou kvalitou, ABEC9 vyhledejte, pokud čekáte opravdu rychlou jízdu.

 

  • Délka a materiál rámu – delší rám se vám bude hůře ovládat, při nabrání rychlosti na něm ale máte lepší stabilitu, u kratšího je to přesně naopak. U materiálu se nejčastěji setkáte s odolným plastem, který nezvládá tak dobře využít vloženou energii, je tedy vhodný pro začátečníky a rekreační jízdu, dále s hliníkem, který ocení sportovní bruslaři, a karbonem pro závodní brusle.

 

  • Velikost bruslí – brusle zkoušejte v odpoledních hodinách a s hrubými ponožkami. Měli byste cítit obepnutí nártu, oporu ve vnější části chodidla a také oporu celého kotníku, který balancuje vaši váhu na úzkých kolečkách. Prsty nesmějí být pokrčené a mohou se lehce dotýkat špičky brusle, nebo mít před ní malou rezervu.

 

  • Inline brusle pro děti – dětské brusle by měly mít spíše menší kolečka, která dětem nedovolí rozjet se příliš rychle. Důležité je také pevné obepnutí nohy pro lepší stabilitu a ochranu kotníku před úrazy. Oblíbené jsou pro děti brusle 2v1, které snadno proměníte v brusle lední.

 

Jak si vybrat správné inline brusle si můžete přečíst na našem blogu.

 

Může Vás zajímat: Skateboardy | Longboardy | Koloběžky